![During a meeting](/sites/vwbl/files/styles/interno_articolo/public/2021-07/Meeting1_3.png?itok=Y6fdFh_d)
Παρά την πανδημία που βιώνουμε από τον Μάρτιο του 2020, η κοινοπραξία αξιοποίησε το διαδίκτυο και συνεδρίαζε τακτικά, κι έτσι το έργο συνέχισε τη πορεία του. Η εναρκτήρια διά ζώσης συνάντηση, αρχικά ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί στη Νάπολη της Ιταλίας, αντ' αυτού πραγματοποιήθηκε στο διαδίκτυο, όπως και η δεύτερη διεθνική συνάντηση του έργου, η οποία αναμενόταν να οργανωθεί στην Εσθονία. Πραγματοποιήθηκαν επίσης, δύο επιπλέον συναντήσεις με σκοπό την παρακολούθηση της εξέλιξης του έργου, και την εκπλήρωση των στόχων του.